Призначення вентилятора ВНР
Системи вентиляції і повітряного опалення
Санітарно-технічні і виробничі установки
Системи протидимного вентиляції
Конструкція
Вентилятори настінні радіальні з вертикальною віссю обертання здійснюють вихід потоку з задимленого приміщення на вулицю. Вентилятори мають робоче колесо із заломленими назад лопатками, тороїдальний вхідний патрубок з великим діаметром входу і спіральний корпус. Вентилятори можуть використовуватися в шести різних компоновках всередині і поза приміщенням. При установці усередині приміщення димоповітряна суміш надходить у вентилятор безпосередньо із задимленого приміщення (компонування 1 і 4) або з воздуховода (компонування 2, 5). В останньому випадку на вході у вентилятор встановлюється вхідні коробка.
Посилене повітряне охолодження двигуна здійснюється зовнішнім повітрям, що поступає в спеціальний захисний корпус двигуна. Охолодження двигуна і тепловий захист по валу захищають двигун від впливу переміщуваного високотемпературного газу. При установці вентилятора поза будівлі (компонування 3 і 6) димоповітряна суміш також може надходити з воздуховода або безпосередньо із задимленого приміщення. Двигун не має захисного кожуха. Передбачається тепловий захист двигуна по валу. Для експлуатації вентилятора в умовах агресивного середовища передбачено корозійностійке виконання (К1).
Передбачена можливість роботи вентилятора в режимі димовидалення (ДК), так і в суміщеному режимі димовидалення і вентиляції (ДУВ). В останньому випадку вентилятори комплектуються двигунами для тривалої постійної роботи.