Призначення
Канальні водяні нагрівачі Канал-КВК призначені для нагріву припливного, рециркуляційного повітря або їх суміші в компактних стаціонарних системах вентиляції і кондиціонування виробничих громадських чи житлових будинків.
Конструкція
Корпус канального нагрівача виконаний з оцинкованої сталі. Теплообмінна поверхня утворена рядами мідних трубок, оребрених гофрованими пластинами з алюмінієвої фольги. Колектори нагрівача виконані зі сталевих труб. Використовувані матеріали забезпечують високу ефективність, надійність та довговічність роботи канальних нагрівачів. Канальні нагрівачі мають уніфіковані розміри, що дозволяє універсально поєднувати їх з іншими елементами канальної вентиляції, забезпечує зручність монтажу та обслуговування в умовах обмеженого простору. Серія повітронагрівачів передбачає дев'ять типорозмірів в залежності від розмірів приєднувальних фланців. Стандартний розмірний ряд дозволяє підібрати нагрівач для будь-якого витрати повітря, забезпечуваного канальним вентилятором. При монтажі, експлуатації та сервісного обслуговування канальних нагрівачів необхідно дотримуватися таких правил і рекомендацій: - якщо в якості теплоносія використовується вода, повітронагрівачі підлягають монтажу виключно всередині приміщень, температура в яких не повинна опускатися нижче точки замерзання теплоносія (остання вимога не поширюється на температуру оброблюваного повітря); - установка нагрівачів поза приміщень можлива виключно у разі, якщо в якості теплоносія використовуються незамерзаючі суміші (наприклад, розчини етиленгліколю); - нагрівачі зберігають працездатність в будь-якому положенні, що дозволяє здійснювати відвід повітря і злив теплоносія; - до нагрівача необхідно забезпечити контрольний і сервісний доступ; - перед нагрівачем в повітряному каналі повинен бути встановлений повітряний фільтр; - для досягнення максимальної потужності нагрівач необхідно підключити як протиточний; - якщо в повітряному каналі нагрівач розташований перед канальним вентилятором, потужність нагрівача необхідно регулювати таким чином, щоб температура переміщуваного повітря не перевищила максимально допустиме значення, встановлене для вентилятора; - якщо в повітряному каналі нагрівач розташований за канальним вентилятором, рекомендується між вентилятором і нагрівачем передбачити ділянку воздуховода рівний трьом гідравлічним діаметрам вентиляційного каналу. При необхідності визначення параметрів роботи нагрівачів рекомендуємо скористатися спеціалізованою програмою "СuАl" для розрахунку мідно-алюмінієвих теплообмінників Для регулювання температури і забезпечення циркуляції теплоносія, а також для захисту канальних нагрівачів від розморожування використовуються водосмесительные вузли УВС та інші елементи системи автоматичного управління.
ЕксплуатаціяОброблюваний повітря не повинен містити тверді, волокнисті, клейкі або агресивні домішки, що сприяють корозії міді, алюмінію, цинку. Максимально допустима температура теплоносія (води) не повинна перевищувати 150°С, максимально допустимий тиск не більше 1,6 МПа.